Dlaczego warto stosować retinol jesienią?

Jesienna aura wymusza na nas zmiany w pielęgnacyjnych nawykach. Po letnich dniach pełnych wysokich temperatur powinniśmy zadbać nie tylko o regenerację, ale też odpowiednie nawilżenie i złuszczenie skóry. Jesień to idealny moment na to, by do swojej codziennej pielęgnacji, wprowadzić produkty wzbogacone w retinol. Czym dokładnie jest retinol, jakie ma działanie i w jakich produktach go szukać?

Czytaj więcej

Ekologiczne myślenie — które marki wpisują się w nurt EKO?

Odpowiedzialność biznesowa wzrasta z roku na rok, co przekłada się na świadomość konsumencką, głównie w aspekcie ekologii. Wszystko za sprawą szybko zmieniającego się klimatu i realnej potrzeby wpłynięcia na środowisko. Większość firm czuje się zobowiązanych ku temu, by zrezygnować z nadmiernej produkcji plastiku. Niektóre też starają się pójść o krok dalej — pomagają oraz uczą swoich konsumentów rozsądnych zachowań.

Czytaj więcej

Jak znaleźć idealny prezent na Dzień Kobiet?

Ósmego marca obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kobiet, dający pretekst ku temu, by podarować najbliższym paniom drobny upominek, który stanie się symbolem szczerej sympatii. Ze względu na to, że Dzień Kobiet wypada niespełna miesiąc po walentynkach, często wymyślenie kreatywnego prezentu nastręcza dodatkowych trudności. Jeśli w tym roku, ten marcowy dzień, chcesz umilić w inny sposób, niż bukietem tulipanów z pobliskiej kwiaciarni, podpowiadamy, co wybrać, by zaskoczyć oryginalnym podarunkiem na Dzień Kobiet.

Czytaj więcej

Jak dostosować pielęgnację do porowatości włosów?

Nie jest tajemnicą, że włosy stanowią wizytówkę człowieka. Jeśli dotychczas niekoniecznie przywiązywałaś wagę do swoich włosów i ograniczałaś się jedynie do używania szamponu, czy pierwszej maski, która wpadła Ci w ręce w drogerii, to wiedz, że zdecydowanie czas na wprowadzenie lekkich zmian w pielęgnacji.

Czytaj więcej